W 18 grudnia sfinalizowaliśmy naszą świąteczną akcję charytatywną, której celem była pomoc dla mieszkańców Tułkowic położonych w gminie Wiśniowa.
W imieniu mieszkańców tej miejscowości składamy serdeczne podziękowania pracownikom Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Zarządów Zlewni i nadzorów Wodnych, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję.

kolaz mały
Przekazanie paczek mieszkańcom Tułkowic

Dzięki Waszej ofiarności i hojności udało się zebrać asortyment ponad siedmiuset artykułów gospodarstwa domowego, produktów żywnościowych i przyborów szkolnych, które w dniu dzisiejszym przekazaliśmy najbardziej potrzebującym mieszkańcom Tułkowic.
Spotkanie było okazją do rozmów o wydarzeniach z maja bieżącego roku, kiedy to znaczna część wioski została podtopiona.
„Wielka woda przyszła w nocy” – relacjonuje jedna z mieszkanek. W wyniku niezwykle intensywnych opadów deszczu przepływający przez tą miejscowość pozornie mały ciek zwany Dopływem w Tułkowicach gwałtownie wystąpił z brzegów. Woda pasem kilkudziesięciometrowej szerokości zalała całą dolinę potoku wraz z droga powiatową i zabudowaniami. Woda w niektórych domach sięgała nawet do wysokości 1,5 m.

DSC03759
Droga powiatowa i zabudowania zalane w maju br.

Mieszkańcy wyrazili również podziękowania pod adresem obecnych Dyrektorów Zarządu Zlewni w Krośnie i pracowników Nadzoru Wodnego w Strzyżowie. Wody Polskie w bieżącym roku wykonały prace związane z usunięciem szkód powodziowym. Odcinkowo odbudowano zniszczone koryto cieku oraz zabudowano liczne wyrwy w brzegach, które zagrażały najbliższym budynkom mieszkalnym i gospodarczym.