„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez co, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi „

Św. Jan Paweł II

 

Śladem tych słów, pracownicy PGW Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, Zarządu Zlewni w Jaśle, Zarządu Zlewni w Krośnie oraz Zarządu Zlewni w Stalowej Woli zorganizowali zbiórkę charytatywną pod hasłem „Anioły są wśród nas”. W dniu 18 grudnia 2020 r. sfinalizowaliśmy świąteczną akcję, której celem było wsparcie Domu Samotnej Matki w Rzeszowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Sercanek.

an313

Dom Samotnej Matki w Rzeszowie działa od 2000 r. Dom otwiera swoje drzwi dla kobiet w stanie błogosławionym, które chcą urodzić swoje dzieci, ale wymagają wsparcia. Na potrzebę takiej pomocy odpowiedzieli pracownicy PGW Wody Polskie, dzięki którym udało się przygotować kilkanaście świątecznych paczek, w których znalazły się głównie środki higieniczno-sanitarne, środki czystości, ubrania, koce oraz zabawki, które w dniu dzisiejszym zostały przekazane na ręce siostry Dominiki – kierownika placówki.

an330

Mamy nadzieję, że przekazane dary wywołają uśmiech na twarzy wśród podopiecznych Domu Samotnej Matki w czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

an308

W imieniu Dyrekcji Regionalnego Zarządu Gospodarki w Rzeszowie oraz siostry Dominiki składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom.

Przekazując Dar Serca po raz kolejny udowodniliśmy, że jednak „Anioły są wśród nas”.

an326