Pracownicy Wód polskich z Nadzoru Wodnego w Ropczycach wzięli udział w akcji sprzątania rzeki Wielopolki. Inicjatorem wydarzenia, które odbyło się 23 października br. była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Rzeszowie. Prace porządkowe zorganizowano w ramach ogólnoświatowego sprzątania świata, które w bieżącym roku odbywa się pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zamieniamy”.

20191023 101844

Akcja sprzątania objęła blisko 20-sto kilometrowy odcinek koryta i brzegów Wielopolki na terenie miejscowości Ropczyce, Wielopole, Łączki Kucharskie, Glinik, Wielopole i Nawsie. Po południu ekipy przemieściły się na potok Tuszymka, oraz przystąpiły do sprzątania terenów wokół zbiorników Cierpisz i Kamionka.

20191023 081345

Łącznie zgromadzono około 50 worków odpadów a Urząd Gminy w Wielopolu Skrzyńskim zapewnił ich utylizację. Oprócz pracowników Państwowej Straży Rybackiej Wód Polskich i Starostwa Powiatowego w Ropczycach w przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele Społecznej Straży Rybackiej, Polskiego Związku Wędkarskiego i Państwowej Straży Łowieckiej oraz funkcjonariusze Policji.

DSC 3324DSC 3318