W piątek 18 października pracownicy Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej rzeszowskiego RZGW przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla dwóch grup 5-cio i sześciolatków z Zespołu Szkół w Maliniu. Ogółem w zajęciach pn. „Bliskie spotkania z wodą” wzięło udział 50 wychowanków tej podmieleckiej placówki dydaktycznej. Dzieci bezbłędnie poradziły sobie z zadawanymi pytaniami i uważnie słuchały jak należy dbać o nasze środowisko i jak umiejętnie oszczędzać wodę.

zd2

Grupa pięciolatków słucha jak oszczędzać wodę

Pierwsza część spotkania dotyczyła właściwości wody, jej źródeł i obiegu w przyrodzie. Kolejnym zadaniem dla dzieci zgromadzonych w świetlicy było znalezienie najlepszych codziennych praktyk, które pozwolą na oszczędzanie tej drogocennej substancji. Przedszkolaki szybko poradziły sobie z tym zadaniem, zaskakując swoją kreatywnością prowadzących spotkanie pracowników Wód Polskich.

zd3

Pierwsza grupa, sześciolatki tuż przed rozpoczęciem spotkania

Druga część zajęć to ulubione przez wszystkie dzieci eksperymenty z wodą. Młodzi eksperci odpowiadali (lub zgadywali) jakie przedmioty unoszą się na wodzie, a jakie toną i dlaczego. Następnie grupa miała za zadanie pokolorować zwierzęta i przyporządkować je do ich naturalnego środowiska: morskiego, przybrzeżnego i leśnego.
Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali kolorowanki z dyplomami, książeczki edukacyjne i gadżety Wód Polskich.

zd1

Pięciolatki z Panią Renatą Drzymałą i przedstawicielami Wód Polskich z RZGW w Rzeszowie