W dniu wczorajszym mieliśmy okazję gościć na Stopniu Wodnym Rzeszów studentów Politechniki Rzeszowskiej. Wizyta odbyła się w ramach zajęć dydaktycznych dla słuchaczy przedmiotu „Budownictwo wodne w energetyce”.

 IMG 20221107 085915 male


Na miejscu studenci mogli zapoznać się z historią zbiornika, posłuchać o aktualnie prowadzonych pracach odmuleniowych oraz dowiedzieć się więcej na temat przepływów wody na Wisłoku. Kierownik obiektu przypomniał również o powodziach z 2010 i 2019 roku, których niszczycielską siłę mogliśmy obserwować w tym miejscu.

Wycieczka rozpoczęła się od oprowadzenia młodzieży po tarasie wokół budynku sterowni. Następnie studenci mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania agregatów prądotwórczych oraz wieżyczek sterowniczych. Warto podkreślić, że zostały one zmodernizowane w 2020 roku, a aktualnie prowadzone są prace polegające na modernizacji hydrauliki, elektryki i automatyki mechanizmów napędowych zasuw i klap, co poprawi funkcjonalność techniczną obiektu.

IMG 20221107 095102 male


Na zakończenie spotkania, uczestnicy mieli możliwość zadania pytań dotyczących stopnia wodnego oraz uzyskania odpowiedzi na interesujące zagadnienia.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas wycieczki już wkrótce zostanie wykorzystana w praktyce!