Tegoroczne lato nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Na zakończenie wakacji rzeszowski oddział Wód Polskich zorganizował rodzinny piknik edukacyjny pn. „Wody to nie śmietnik”. Wydarzenie odbyło się 27 sierpnia nad Zalewem w Wilczej Woli. Głównym celem spotkania było edukowanie użytkowników wód na temat dbania o czystość rzek i jezior.

IMG 20220827 122416 małeStoisko edukacyjno-informacyjne PGW WP


W akcji uczestniczyli również nasi partnerzy: Klub Żeglarski „Niluś” z Kolbuszowej, Komenda Powiatowa Policji oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, którzy przygotowali szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Z kolei Strażacy z OSP w Wilczej Woli zadbali o bezpieczeństwo w trakcie pikniku.

Podczas imprezy, najmłodsi uczestnicy odwiedzający stoisko Wód Polskich mogli zagrać w „Koło Fortuny” i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu hydrologii, transportu śródlądowego, energetyki wodnej i innych pokrewnych dziedzin. W nagrodę za aktywność dzieci otrzymywały drobne upominki oraz zestawy materiałów edukacyjnych, poświęconych czystości wód powierzchniowych.

20220827 130822 m

Pogadanka na temat zachowywania czystości w miejscach publicznych


Oprócz gier i zabaw edukacyjnych na uczestników czekało wiele innych atrakcji.

O godz. 13.00 można było m. in. wysłuchać pogadanki na temat zachowywania czystości w miejscach publicznych, przeprowadzonej przez oficera prasowego z KPP w Kolbuszowej. Następnie strażacy z PSP w Kolbuszowej przeprowadzili pokazy ratownictwa wodnego oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

20220827 141027 male

Pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej


Wszyscy zainteresowani mogli również pożeglować po wodach Jeziora Maziarnia na jachtach typu „Omega”. Rejsy odbywały się pod czujnym okiem instruktorów z Klubu Żeglarskiego „Niluś”. Po zakończonej żegludze na wszystkich chętnych czekał poczęstunek, w postaci kiełbasek i przekąsek z grilla.

20220827 130342 małeJachty „Omega” należące do Klubu Żeglarskiego „Niluś”


Serdecznie dziękujemy za udział naszym partnerom oraz uczestnikom wydarzenia. Liczymy na ponowne spotkanie w kolejnym sezonie!

Jednocześnie przypominamy, że o czystość naszych rzek i jezior należy dbać nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok!