W niedzielę 6 czerwca odbyła się kolejna edycja, organizowanej przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, największej w regionie rolniczej imprezy „Dni Pola”. Tematyka wydarzenia ściśle wiąże się z gospodarką wodną, w związku z czym nie mogło w nim zabraknąć „Wód Polskich”. Równolegle z Dniami Pola na terenie ośrodka w Boguchwale odbywały się Wiosenne Targi Innowacji. 

DNIpola2

Wydarzenie było okazją do zapoznania się m.in. z nowoczesnymi systemami nawodnień a także nowatorskich, kompleksowych usług jakie mogą realizować drony.

W punkcie informacyjno – promocyjnym Wód Polskich wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z naszymi działaniami w zakresie ograniczani skutków suszy, a zwłaszcza Programem Kształtowania Zasobów Wodnych realizowanym w ramach projektu Stop Suszy.

Duże zainteresowanie wzbudziła również tematyka inwestycji z zakresu ochrony przeciwpowodziowej realizowanych przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.  Uczestnicy Dni Pola mieli możliwość zapytać naszych pracowników o zasady uzyskiwania zgód wodnoprawnych i zapoznać się z kompetencjami i strukturą organizacyjną PGW WP.

DNIpola3

Wręczane najmłodszym uczestnikom wydarzenia puzzle i broszury informacyjne stały się okazją do promowania łąk kwietnych, uświadamiania czym jest „betonoza” i jak każdy z nas może w prosty sposób oszczędzać wodę.  Relację z wydarzenia oraz panele dyskusyjne można obejrzeć w serwisie YouTube oraz na profilu facebookowym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.